Ubytování Orlík

Orlická přehrada

Penzion Mlýn Kamenice je zrekonstruovaný vodní mlýn, jehož historie sahá do počátků 17. století. S jistotou víme, že v roce 1839 byl majetkem Ignáce Melenovského. V roce 1923 přechází do vlastnictví rodu Zajíčků, který realizuje rozsáhlou rekonstrukci. V roce 1955 mlýn kupují sourozenci Rozhoňovi, v 70. letech je v držení Okresní vodohospodářské správy Příbram. Vodohospodáři objekt upravují na podnikové rekreační středisko. K rekreaci je využíváno původní bydlení mlynáře a výměnek. Zrekonstruovaná mlýnice nabízí dva pokoje a společenskou místnost.  V roce 2001 objekt kupuje společnost COLOR CARS a zahajujeme kompletní rekonstrukci. V bývalé mlýnici vznikají apartmány 1, 2, 3 a v létě roku 2003 zahajujeme provoz penziónu Mlýn Kamenice. Následuje přestavba chléva a dřevníku na restauraci, kuchyni a její zázemí. Zároveň jsou dokončeny apartmány č. 4 a 5. V roce 2009 probíhá přestavba stodoly, Vznikají 4 dvoulůžkové pokoje a seminární místnost. V roce 2012 dochází k poslední majetkové změně. Vlastníkem a provozovatelem penziónu Mlýn Kamenice se stává společnost LR PRO. V následujících letech probíhají další úpravy, které si vyžádají přečíslování apartmánů i pokojů. Poslední větší akcí byla rekonstrukce balkonů a výměna oken.

V současnosti penzion Mlýn Kamenice nabízí ubytování, stravování i aktivní odpočinek. Samotná osada Kamenice je oblíbeným rekreačním místem. Orlická přehrada i kraj Středočeské pahorkatiny vám nabídne mnoho krásných míst k relaxaci a výletům. Krajina je protkána turistickými stezkami, které můžete zdolávat pěšky i na kole. V letní sezóně můžete vyrazit do Solenic , na Orlík nebo Zvíkov parníkem,tak poznáte skryté krásy přehrady Orlík. Věříme, že si od nás odvezete pěkné vzpomínky.

 Při rekontrukci mlýnu Kamenice jsme dbali na zachování původních prvků - trámy a některé podlahy podlahy. Dveře, okna i nábytek jsou ze dřeva, díky tomu jsou pokoje útulné. Veškeré ubytovací kapacity mají vlastní sociální zázemí se sprchovým koutem či vanou. Zde máte bližší popis apartmánů a pokojů.

Apartmány č. 1,2  vám nabídnou pohodlné ubytování. Obývací pokoj je vybaven rozkládací pohovkou, konferenčním stolkem, komodami, TV, kuchyňským koutem s vařičem, lednicí, varnou konvicí a jídelním stolem. V ložnici je manželké dvojlůžko, šatní skříň a komoda. Koupelna je s WC a  se sprchovým koutem. Oba apartmány mají k dispozici posezení na balkoně s pohledem do údolí Kamenického potoka. Maximální kapacita 4 osoby.

Apartmán č. 3 je prostornější verzí apartmánů 1 a 2. Obývací pokoj je vybaven 2 rozkládacími pohovkami, konferenčním stolkem, TV, jídelním stolem, kuchyňským koutem s vařičem, lednicí a varnou konvicí. V ložnici je manželké dvojlůžko s nočním stolkem a šatní skříň. V prostorné koupelně je  WC a  sprchový kout. Terasa apartmánu vám při posezení nabídne soukromí a výhled do přírody. Maximální kapacita 6 osob.

Apartmán č. 4 má vchod ze dvora. V tomto apartmánu se povedlo zachovat mnoho prvků z dob mlynářových a věříme, že vám připomene časy dávno minulé..

Nejdříve vstoupíte do prostorné kryté verandy s posezením. Dále pokračujete do chodby s původní dlažbou a se schodištěm do  apartmánu č. 5. Z této chodby je vstup do obytné kuchyně s pecí. Na kuchyni navazuje čtyřlůžková ložnice s manželskou postelí, nočními stolky, šatní skříní a 2 jednolůžky. Z chodby vstupujete do druhé ložnice s manželskou postelí, nočními stolky, šatní skříni a jednolůžkem. Koupelna s WC a vanou, spíž s lednicí mají také vstupy z chodby. Obytná kuchyně je vybavená kuchyňskou linkou s vařičem, varnou konvicí a TV. Prostorné posezení u pece pojme i početnější rodinu. Velký stůl se židlemi a rohovou lavicí vás bude lákat nejen k večernímu posezení. Maximální kapacita 7 osob.

Apartmán č. 5 má vchod ze dvora krytou verandou, dále pokračujete do chodby apartmánu č. 4 a po mlynářských schodech vystoupáte do apartmánu. První je obývací pokoj s rozkládací pohovkou, konferenčním stolkem, komodou, TV a jídelním stolem. Nechybí kuchyňský kout s vařičem, lednicí a varnou konvicí. Ložnice s manželským dvojlůžkem, nočními stolky a šatní skříní vám nabídne příjemnou atmosféru. Koupelna s WC a se sprchou je samozřejmostí. Maximální kapacita 4 osoby

Apartmán č. 6 má samostatný vstup ze dvora, který zajišťuje krytá veranda s posezením. Úvodem vcházíte do obytné kuchyně s kuchyňskou linkou, vařičem, lednicí, varnou konvicí a pohovkou. Dále je ložnice s dvojlůžkem, nočními stolky, šatní skříní a TV. Balkónovými dveřmi vycházíte k posezení na  prostorném balkóně svýhledem na louku a Klučenický potok. Samozřejmě nechybí koupelna se sprchovýmkoutem a WC. Apartmán je pro 2osoby + 2 děti do výšky 130 cm.  

Apartmán č. 7 je přístupný po pohodném venkovním schodišti. Nejprve vejdete do chodby, která zajišťuje vstupy do apartmánu č. 7 a do pokoje č. 12. Po vstupu do apartmánu se ocitnete v chodbě s kuchyňským koutem, vařičem, lednicí, varnou konvicí, jídelním stolem a šatní skříní. Obývací pokoj je vybaven pohovkou, konferenčním stolkem, dvěma jednolůžky, komodou s TV. Ložnice přístupná z chodby nabízí manželské lůžko, noční stolky a komodu. Samozřejmě nechybí koupelna se sprchovým koutem a WC. Na balkoně je k dispozici posezení. Maximální kapacita osob.

Pokoje č. 8 - 11 jsou přístupné po pohodném schodišti. Vstup do pokojů zajišťuje společná chodba. Pokoje jsou zařízeny 2 jednolůžky, šatní skříní, komodou, TV a křeslem. Každý pokoj má koupelnu s WC a se  sprchovým koutem. Maximální kapacita 2 osoby.

Pokoj č. 12 je přístupný po pohodném schodišti. Nejprve vejdete do chodby, která zajišťuje vstupy do apartmánu č. 7 a do pokoje č. 12. Pokoj je vybaven manželským dvoulůžkem, rozkládací pohovkou, konferenčním stolkem a TV.  Koupelna s WC a sprchovým koutem je samozřejmostí.. Maximální kapacita 4 osoby.

Nástup na ubytování v den příjezdu je možný od 15,00 hod.

V den odjezdu host ubytovací prostory opouští do 10,00 hod.

V případě, že Vám čas nástupu či odjezdu nevyhovuje, obraťte se na nás předem, pokusíme se vyhovět Vašemu požadavku. 

Elektronická evidence tržeb je u nás prováděna v BĚŽNÉM REŽIMU.