Výlety kolem penzionu

Orlická přehrada a okolí

Penzion Mlýn Kamenice se nachází v klidné osadě Kamenice, která je obklopena lesy, pastvinami a vodou. Blízká Orlická přehrada poskytuje romantická zákoutí i rušné pláže plné zábavných atrakcí. Výlet pronajatou lodí či parníkem pak jistě zláká hosty k návštěvě památek - zámek Orlík či hrad Zvíkov. Pohled na tyto stavby z lodě je opravdu krásný a umožní Vám poznat řeku Vltavu v místech, která autem ani pěšky nenavštívíte.

Milovníci přírody mohou dlouhé hodiny procházet kopcovitým terénem, který na mnoha místech poskytne nevídaný rozhled. V lesích se skrývají nádherná místa se šumícím potokem, tiché prosluněné paseky, kde rádi spočinete. Pokud nebudete chtít pouze sbírat krásné zážitky, ale i lesní plody, pak jste na správném místě.

Pro sportovce je pak otevřena možnost návštěvy tenisových, volejbalových kurtů i sportovní střelnice a nebo využít množství turistických stezek, které mohou zdolávat nejen pěšky, ale i na kole.

V širším okolí můžete navštívit historické město Písek, poutní místa Maková a Svatá Hora či zámek v Dobříši s překrásným parkem, který je v turistické sezóně veřejně přístupný.

Kdo k nám jezdí? Rybáři, cyklisté, turisté, houbaři, milovníci vodních sportů a rodiny s dětmi. Firmy Penzion Mlýn Kamenice využijí na teambuilding, školení a vzdělávání zaměstnanců.